Chodź, pomaluj mój świat. Sesja 3

Wspólne rysowanie i zabawy przy wierszach J. Brzechwy

Kolejny odcinek naszego stałego cyklu warsztatów dla Dzieci wraz z Rodzicami ‚Chodź, pomaluj mój świat’. Przy czytaniu wybranych bajek i wierszy najlepszych polskich bajkopisarzy oraz tematycznym akompaniamencie muzycznym, Dzieci mają okazję narysować, jak sobie wyobrażają omawianą opowieść.

W niniejszej edycji, zabraliśmy Dzieci w magiczną podróż po wierszach Jana Brzechwy. Odwiedziliśmy stragan, gdzie po krótkiej sprzeczce pomiędzy różnymi warzywami, kapusta rozstrzygnęła spór. Dowiedzieliśmy się jak zdrowe są przeróżne warzywa, jakie witaminy zawierają i jak się pozbyć Kataru (najlepiej opróżnić nos 😛 – celna podpowiedź jednego z uczestników). Następnie Dzieciaki i Rodzice pokazali swój talent plastyczny, rysując wybrane przez siebie warzywa.

Po krótkiej aktywności fizycznej przy akompaniamencie wspaniałych piosenek, ze świata warzyw przenieśliśmy się do zoo, aby spotkać kilka gatunków zwierząt. Po dochodzących z dali odgłosach, staraliśmy się odgadnąć, które zwierzę wydaje poszczególne dźwięki.

 Podczas naszej wędrówki spotkaliśmy również starego, mocno śpiącego niedźwiedzia (którego kilkakrotnie niechcąco obudziliśmy) oraz chodzącego koło drogi liska.

Na koniec nie obyło się bez zatańczenia Kaczuszek, które pokazała nam Kaczka Dziwaczka, spotkana nad rzeczką, opodal krzaczka. Tradycyjna loteria fantowa dostarczyła dodatkowych wrażeń i z teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty z serii „Chodź, pomaluj mój świat”.

 Dziękujemy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom za obecność i wspaniałą wspólną zabawę i serdecznie zapraszamy na nasze kolejne imprezy – warsztaty oraz zabawy, które odbędą się wkrótce. Szczegóły jak zawsze na naszej stronie internetowej i Facebooku.


Materiały do przeglądnięcia i ściągnięcia

Poniżej znajduje się link do rysunków z Warsztatów wykonanych przez Dzieci:

OTWÓRZ GALERIĘ RYSUNKÓW WARZYW


Wszystkie zdjęcia do przeglądnięcia i ściągnięcia z naszej galerii – kliknij poniższy link, aby wejść do galerii

GALERIA ZDJĘĆ

Odwiedź również stronę Grupy LPS na Facebook’u, gdzie możesz zostawić swój komentarz i poznać społeczność Grupy
www.facebook.com/lps.lincoln


Adres:

Bridge Church Lincoln
(kościół Bridge)
107-115 Newark Road
LN5 8NQ
Lincoln
http://bridgechurchlincoln.co.uk/bcl/

Data: 16 stycznia 2016 r.
Godzina: 10:00-12:00
Wstęp: £2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s